Old Grey Barn 2013 results

CX5

First Last Team Place GACX points
Ben Bradley Atlanta Bike PT 1 n/a
Drew Streip 2 n/a
Tyler Adsit 3 n/a
Zach Lutz 4 n/a
Cornelio Delasalas 5 n/a
Jay Morel 6 n/a
Brian Johnson 7 n/a
Adam McAnulty 8 n/a
Michael Edwards 9 n/a
Chris Taulton 10 n/a
Paul Lantigra 11 n/a
Zach Roberts 12 n/a
Wester Boyd 13 n/a
Kevin Addams 14 n/a
Andy Lovell 15 n/a
Gerald Gresham 16 n/a
Sam Stern 17 n/a
Brian Lowern 18 n/a
William Miller 19 n/a

Masters 35+

Grayson Tudor 1 86
Michael Schmid 2 79
Brady Rogers 3 72
Ian Prunier 4 65
 Thomas 5 60
Connell Patterson 6 55
David Farabaugh 7 50
Daryl Sawyer 8 45
Matthew Marchal 9 42
Kenneth Fischer 10 39
David Hicks 11 36
Andrew Rytlewski 12 33
Craig Brimer 13 30
Darren Comer 14 27
Charles Rossignol 15 24
Doug McLaughlin 16 13
John Cheaves 17 12
Travis Neumuller 18 11
Daren Rogers 19 10
Jeff Hopkins 20 9
Clay Parks 21 8
Brian Murphy 22 7
Marcus Palazzolo 23 6
Curt Arey 24 5
Josh Frank 25 4
Aaron Smith 26 3
Ryan Rish DNF 0

Masters 45+

Richard Burton 1 76
Dub Smith 2 69
Bobby Thrash 3 62
Greg Schisla 4 55
Howard Buckley 5 50
Steve Noble 6 45
Greg Brannon 7 40
Tom Butler 8 35
Franz Keefer 9 32
Shane Collins 10 29
Mike Fitzgerald 11 26
Robert Dills 12 23
Mathew Sexton 13 20
Ronnie Bratcher 14 17
Andy Bailie 15 14
Sergei Gregorian 16 3
Patrick Buckley DNF 0

CX4 Women

Kim Pounders Smyrna Bicycles/BMW 1 43
Salma Huque Junior Flyers 2 39
Cathi Swanson 3 35
Catherine Kelly Hub Endurance 4 31
Ali Whittier Hub Endurance 5 28
Crystal Henry East Ridge MM 6 25
Lisa Bongiorno 7 22
Evelyn Ewing Peachtree Bikes 8 19
Lori Balistreri ATLX 9 17
Rhys May ATHCX 10 15
Miriam Vos Sorella/Hincape 11 13
Alyssa Krasinsyons 12 11
Emiline Renz ATLX 13 9
Caroline Haynie Smyrna Bicycles/BMW 14 7

Juniors 10-14

Davis Branyon Frazier Cycling Juniors 1 35
Blake Wilson Frazier Cycling Juniors 2 31
Troy Waine Junior Flyers 3 27
Leon Waine Junior Flyers 4 23
Reece Latham Junior Flyers 5 20
Owen Braunecker Junior Flyers 6 17

Juniors 15-18

Kyle Ellis 1
Nicholas Collins ORC 2
Mackenzie Collins ORC 3

CX1/2/3 Women

Lisa Randall Sorella Cycling 1 68
Amy Phillips Hub Endurance 2 61
Kimberly Sawyer Toyota Forklift 3 54
Ellen Carroll Beck Cycling Team 4 47
Elizabeth Lee LG Factory Team p/b Fuji 5 42
Lori Palmer 6 37
Beth Gearhart Sorella Cycling 7 32
Amy Frank ATLX 8 27
Dominique Shore Frazier Cycling DNF 0

CX3 Men

Grayson Tudor Round Here Racing 1 89
Ryan Allen Hub Endurance 2 82
David Marbut Toyota Forklift 3 75
David Farabaugh I am Racing 4 68
Kenneth Fischer Reality Bikes 5 63
Blake Johnson 6 58
Matthew Marchal Angry Monkeys 7 53
Owen Braunecker Big Ring Racing 8 48
9 45
Brannon Amtower C-Town Bikes 10 42
Robert Berghel Village Volkswagen 11 39
Mikey Waine Junior Flyers 12 36
Jim Farmer 13 33
Scott Morris Village Volkswagen 14 30
Jim Bilotto L5 Flyers 15 27
Matthew Reeves LNC 16 16
Gene Buchanan Village Volkswagen 17 15
Daren Rogers Village Volkswagen 18 14
Jamie Ingalls Hub Endurance 19 13
Clay Benoit Smyrna Bicycles/BMW 20 12
Aaron Smith 21 11
Sergei Grigorian Bike Raising 22 10
Kyle Schultz ATLX 23 9
Daniel McCarthy Smyrna Bicycles/BMW 24 8
Dub Smith Toyota Forklift/Sport Factory DNF 0
Howard Buckley DNF 0
Ronnie Bratcher Mad Alchemy DNF 0
Ted Fazur L5 Flyers DQ 0
DQ 0

CX4 Men

Calvin Cheung College Park Bicycles 1 60
Wilman Vargas Atlanta Cycling 2 56
Greg Bryant Cherry St. Cycles 3 52
Ethan Sealy The Bike Store 4 48
James DeLong VW/SCV 5 45
Nick Collins ORC 6 42
Harry Boxler 7 39
Dan Henry East Ridge MM 8 36
Eric Barkf Faster Mustache 9 34
David Graham Village Volkswagen 10 32
Max Perethian 11 30
Andy Bailie L5 Flyers 12 28
Devin Vernick L5 Flyers 13 26
Josh Vandall 14 24
15 22
Mike Waine Junior Flyers 16 16
Ted Fazur L5 Flyers 17 15
Bob Knoll 18 14
19 13
Greg Latham Mission Source 20 12
Fred Carty 21 11
22 10
Michael Mende Team On-On 23 9
Chris Sterchi VW/SCV 24 8
Robert McCollum 25 7
Andrew Muldowney Peachtree Bikes 26 6
Ricky Park Hub Endurance 27 5
Jack Whisler Angry Monkeys 28 4
Baron Lip DQ 0
Shane Collins ORC DNF 0
Jake Jackson ATHCX DNF 0

CX1/2/3 Men

Thomas Turner Team Jamis 1 137
Nicholas VanWinkle Litespeed-BMW 2 124
Artur Sagat 3 111
Nathan Sibley Atlanta Cycling 4 98
Tim Barrett EPTC 5 89
Chris Lessing Round Here Racing 6 80
Elliott Baring Cycle Youth 7 71
Spencer Whittier Hub Endurance 8 62
Ryan Murray TGCR 9 57
Mclean Harris Smyrna Bicycles/BMW 10 52
Mark Babcock Atlanta Cycling 11 49
David Hicks L5 Flyers 12 46
Owen Braunecker Big Ring Racing 13 43
Robert Berghel Village Volkswagen 14 40
David Gearhart Litespeed-BMW DNF 0
Darren Comer Litespeed-BMW DNF 0
Charles Rossignol Litespeed-BMW DNF 0
Chris Chotas Litespeed-BMW DNF 0

Single Speed

David Marbut Toyota Forklift 1 71
Mikey Waine Junior Flyers 2 64
Michael James Prima Tappa 3 57
Mclean Harris Smyrna Bicycles/BMW 4 50
Mark Franks Bear Creek 5 45
Darrell Lee 6 40
Joshua Frank ATLX 7 35
Max Perethian 8 30
Kyle Schultz ATLX 9 27
Daniel McCarthy Smyrna Bicycles/BMW 10 24
Jack Whisler Angry Monkeys 11 21
Matthew Reeves LNC DNF 0